Aikido Andrzej Bazylko
Aikido Andrzej Bazylko Warszawa - efektywne nauczanie aikido, skuteczna samoobrona, aikido dla dzieci, aikido dla młodzieży, nauczanie aikido dzieci młodzieży i dorosłych, skuteczna obrona przed każdym rodzajem ataku

Christian Tissier

Rozpoczął naukę aikido w 1962 roku u Jean-Claude’a Tavernier, ale bardzo szybko przeniósł się do jego nauczyciela Masahiro Nakazono (7 dan aikido Aikikai). W 1968 r. otrzymał 2 dana aikido Aikikai, a rok później wyjechał na 6 miesięcy do Japonii, by uczyć się u najlepszych nauczycieli w Aikido Aikikai Hombu Dojo. Pozostał tam przez 7 lat.

 

Studiował u wszystkich najważniejszych nauczycieli w Aikikai, a przede wszystkim u Doshu Kisshomaru Ueshiby i Seigo Yamaguchi’ego (8 dan aikido Aikikai). Był także uczniem Minoru Inaba (8 dan aikido Aikikai) – mistrza Kashima No Tachi. Ćwiczył kick-boxing.

Do Francji wrócił w lipcu 1976 r. posiadając 4 dana aikido Aikikai. Nieustanny rozwój i wielka praca jako wykonał dla popularyzacji aikido, a także dla podnoszenia poziomu wyszkolenia aikidoków zaowocowała przyznaniem mu 5 dana aikido Aikikai w 1981 r., 6 dana aikido Aikikai w 1986 r i 7 dana aikido Aikikai w 1998 r. W styczniu 2016 r. otrzymał, najwyższy aktualnie stopień przyznany nauczycielowi spoza Japonii – 8 dana aikido Aikikai.

Od momentu powrotu z Japonii Christian Tissier prowadzi regularne zajęcia w swoim dojo w Vincennes pod Paryżem oraz liczne staże we Francji i na całym świecie, także w Polsce. Po raz pierwszy odwiedził nas w grudniu 1990 r. W ostatnich latach odwiedza już nasz kraj regularnie. Wykształcił całą rzeszę znakomitych nauczycieli aikido, zarówno we Francji, jak i poza jej granicami. Opublikował sześć książek w serii „Aikido Fondamental”, wydał trzy kasety, dwa DVD, dał ogromną ilość pokazów, w tym te najsłynniejsze podczas festiwali sztuk walki w hali Bercy w Paryżu, transmitowane przez stację Eurosport. Jego zasługi w popularyzowaniu aikido są niepodważalne. Stworzył pozytywny wizerunek tej dyscypliny przede wszystkim we Francji, ale także w innych krajach.

Od września 1990 r. sensei Bazylko miał przyjemność przez wiele lat być uczniem sensei’a Tissier. Wraz z pierwszą wizytą u sensei’a Tissier rozpoczęła się ciężka praca nad rzemiosłem oraz techniką. Dzięki niemu pojawiła się wiedza i umiejętności. Z czasem także doświadczenie. Posiada on bowiem nie tylko duże umiejętności techniczne, ale także dar ich przekazywania.