Aikido Andrzej Bazylko
Aikido Andrzej Bazylko Warszawa - efektywne nauczanie aikido, skuteczna samoobrona, aikido dla dzieci, aikido dla młodzieży, nauczanie aikido dzieci młodzieży i dorosłych, skuteczna obrona przed każdym rodzajem ataku

Zmarł sensei Shigeho Tanaka

„Dla mnie nie jest ważne, żeby wśród moich uczniów byli sławni ludzie. Nie o to też chodzi, żeby ktoś kto ćwiczy aikido czy Kashima Shin Ryu był sławny z tego, że był moim uczniem. Cieszę się z tego, że wśród moich uczniów są dobrzy lekarze, dyplomaci, adwokaci, naukowcy, którzy osiągnęli coś w swojej dziedzinie. Nie słyną z tego, że byli moimi uczniami. Nie wszyscy, którzy ćwiczą aikido będą profesjonalistami. Moim marzeniem jest, żeby to czego uczę na treningach, pomagało im w ich przyszłych zawodach. Chodzi o to, żeby będąc w przyszłości lekarzem, dyplomatą, profesorem zachowali ducha Budo, którego ich nauczyłem.”

11 maja 2020 r. w wieku 92 lat zmarł sensei Shigeho Tanaka (9 dan). Uczeń sensei’a Kunii Zen’ya i sensei’a Morihei Ueshiba, twórca i wieloletni dyrektor Shiseikanu, przez prawie 70 lat nauczał kolejne pokolenia studentów na Uniwersytecie Tokijskim. Legenda aikido i Kashima Shin Ryu.